از مهم ترین ارکان امروزی هر خانه ای وجود یک ماشین لباسشویی مناسب می باشد. امروزه به لطف وجود این وسیله کارآمد افراد می توانند البسه خود را در کوتاه ترین زمان ممکن بدون دردسر های شست و شو دستی آن ها بشویند.آنچه که مشخص است این است که همانند تمامی وسایل ساخته شده توسط بشر ، ماشین لباسشویی هم ممکن است دچار ایراداتی شود که می بایست جهت رفع آن ها اقدام نمود. با توجه به این که امروزه خرید ماشین لباسشویی از بانه از استقبال بیشتری برخوردار شده است ، احتمال می رود افرادی که اقدام به خرید محصول مورد نظر خود از فروشگاه های غیر معتبر نموده اند با مشکلات بسیار زیادی در رابطه با وسیله خود رو به رو شده باشند و دستگاه خریداری شده آن ها دائما دچار ایراد شود.آن چه در هنگام خرید از بانه می بایست مد نظر قرار داد ، اقدام به خرید وسیله مورد نظر خود همراه با تضمین اصالت کالا می باشد. به جز این مسئله ممکن است ایراداتی همچون لرزش و یا تکان های غیر عادی در دستگاه اصل خریداری شده به وجود بیاید که در این مقاله قصد داریم به دلایل و راه های رفع آن بپردازیم.


دلایل لرزش ماشین لباسشویی

وجود لرزش ، تکان و صدای نسبتا زیاد در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی به خصوص در هنگام خشک کردن لباس ها اتفاقی است که احتمالا بسیاری از افراد با آن رو به رو شده اند.اما شدت زیاد این موضوع باعث نگرانی افراد می شود.از اصلی ترین دلایل وقوع این اتفاق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· هنگام بارگیری لباس ها در داخل یکدیگر گره خورده اند

· بارگیری لباسشویی بیشتر از وزن دستگاه می باشد.


این دو موضوع جز اساسی ترین دلایل لرزش و تکان های زیاد و بیش از حر ماشین لباسشویی می باشد. هنگام خرید ماشین لباسشویی از بانه دفترچه راهنمای دستگاه میزان معینی برای بارگیری دستگاه خریداری شده شما مشخص کرده است که در صورت عدم توجه به این موضوع و پر کردن بیش از حد مخزن ماشین لباسشویی علاوه بر عدم شست و شوی مناسب ، سبب ایجاد مشکل و خرابی در دستگاه خواهد شد. پس به یاد داشته باشید یکی از مهم ترین مسائل پس از خرید ماشین لباسشویی ، بارگیری اصولی مخزن و عدم پر شدن آن می باشد.

دلایل لرزش ماشین لباسشویی


عدم تراز ماشین لباسشویی

پس از خرید ماشین لباسشویی از بانه می بایست مراحل نصب این وسیله توسط تکنسین این کار انجام شود. بالانس کردن و تراز کردن ماشین لباسشویی در هنگام نصب یکی از مهم ترین مسائلی است که می بایست به درستی صورت گیرد و در صورت عدم انجام آن شاهد لرزش و تکان های شدید دستگاه خواهیم بود.


پایه های ترازی که در زیر دستگاه تعبیه شده است ، به منظور عدم بروز این مسئله و همچنین ورود و خروج آب به بهترین شکل ممکن در دستگاه می باشد.این پایه ها به شکلی درست شده اند که پس از تنظیم در جای خود قفل شده و دیگر قابلیت تغییر نخواهند داشت.پس از تنظیم پایه ها می توان از پد های مخصوصی در زیر پایه ها جهت کاهش لرزش و صدا استفاده نمود.


تسمه و وزنه های ماشین های لباسشویی

در مدل های قدیمی ماشین لباسشویی ها که موتور های تسمه ای دارند ، وزنه های سنگینی در داخل دستگاه به کار رفته که تا حدود زیادی از بروز لرزش و تکان ها جلوگیری به عمل می آورند.هرگونه عیب یا ایراد در این وزنه ها و یا به هم ریختگی بالانس آن ها در طول زمان سبب ایجاد لرزش در دستگاه می شود. برای حل این مشکل می بایست تکنسین و تعمیر کار ماشین لباسشویی را فرا خوانده تا اقدام به رگلاژ آن ها بنماید. تسمه به کار رفته در این دستگاه هم می تواند در صورت آسیب دیدگی و فرسودگی به درستی چرخش را ایجاد نکرده و سبب ایجاد لرزش در دستگاه شود.امروزه در هنگام خرید ماشین لباسشویی از بانه شاهد استفاده از موتورهای بدون تسمه در ماشین لباسشویی ها هستیم که تا میزان بسیار زیادی از بروز لرزش و تکان جلوگیری به عمل می آورند.این موتور ها علاوه بر کم صدا و کم لرزش بودن ، مصرف انرژی بسیار کمتر و طول عمر بالاتری دارند.


ایجاد مشکل در فنرهای مخزن

فنرهایی جهت کاهش لرزش مخزن در هنگام چرخش دستگاه در داخل ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است که تا میزان زیادی از ایجاد لرزش جلوگیری به عمل می آورند.این فنر ها ممکن است طی زمان دچار مشکل شوند و قابلیت خود را از دست داده و بروز این اتفاق سبب ایجاد لرزش و تکان های شدید دستگاه شود. برای حل این مشکل می توان اقدام به تعویض فنر های دستگاه نمود و یا در صورتی که از دستگاه بسیار قدیمی استفاده می کنید ، خرید ماشین لباسشویی جدید را پیشنهاد می نماییم.


عیب یابی از برد الکترونیکی دستگاه

در صورتی که ماشین لباسشویی شما نسبتا جدید باشد و لرزش و تکان زیادی داشته باشد ، احتمال دارد مشکل از برد الکترونیکی دستگاه شما باشد. کلیه تنظیمات و فرمان ها از طریق این برد به سایر عوامل فیزیکی فرستاده می شود و در صورت ایجاد ایراد در برد احتمال چنین مشکلاتی وجود دارد.تعمیر برد ماشین لباسشویی و تشخیص آن نیاز به یک تکنسین ماهر دارد. بنابراین در صورت بروز ایراد در این وسیله می بایست به وسیله متخصص آن تعمیر گردد.

خرید ماشین لباسشویی از یانه


بررسی پیچ های حمل و نقل

پس از خرید ماشین لباسشویی از بانه و ارسال آن به محل پیچ های مخصوصی در پشت دستگاه وجود دارد سبب ایجاد ایمنی دستگاه در هنگام حمل و نقل توسط کارخانه نصب می شوند. این پیچ ها در هنگام نصب می بایست باز شوند و در صورت عدم باز کردن آن ها ممکن است صدا و لرزش در دستگاه ایجاد شود.


در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که در صورت ایجاد هرگونه لرزش و صدای غیر عادی دس ماشین لباسشویی می بایست فورا برای رفع مشکل اقدام نمود تا از بروز هرگونه آسیب جدی به دستگاه جلوگیری شود. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید می توانید برترین مدل های ماشین لباسشویی سال 2021 و 2022  را با برند های روز دنیا از فروشگاه هدی کالا خریداری نمایید.


مقایسه تلویزیون تخت و منحنی
مقایسه تلویزیون تخت و منحنی

دستگاه بسته بندی میوه به ویژه مرکبات و به ویژه مرکبات جهت افزایش ماندگاری و جلوگیری از فساد زودرس میوه چه در شرایط عادی و هم در شرایط سردخانه ای را ارائه نماید

معرفی برترین تلویزیون های 49 اینچی
معرفی برترین تلویزیون های 49 اینچی

یکی از سایز های منتخب عموم مردم به منظور خرید تلویزیون از بانه ، سایز 49 اینچی آن می باشد. چنانچه قصد خرید تلویزیون با این سایز را دارید پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به شما بهترین مدل های تلویزیون با این سایز را معرفی نماییم. لازم به ذکر است

بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی
بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی

با پیشرفت تکنولوژی و پیدا کردن راه حل های مختلف جهت سهولت در انجام کارهای روزمره ، امروزه شاهد فناوری های مختلفی در لوازم خانگی هستیم.برنامه های شست و شوی مختلف البسه در ماشین لباسشویی ها یکی از آن دسته فناوری های مورد نیاز برای افراد می باشد که می توان با استفاده از آن ها شاهد افزایش کیفیت شست و شو بر اساس نوع لباس و نحوه شست و شو آن ها باشیم.اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید ، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی

معرفی انواع مدل های ماشین ظرفشویی
معرفی انواع مدل های ماشین ظرفشویی

یکی از لازم ترین و پر کاربردترین وسایل خانه در زندگی امروزه ماشین ظرفشویی می باشد. خرید ماشین ظرفشویی مزایای بسیار زیادی دارد که مهم ترین آن کاهش اتلاف زمان و مصرف آب می باشد.با در نظر گرفتن مشغله های زیاد زندگی امروزی ، شستن ظروف یکی از مسائل وقت گیری است که ماشین ظرفشویی می تواند علاوه بر تمیز کردن بهتر ، خیال ما را از این کار آزار دهنده راحت نماید.اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را داشته باشید