پیشرفت تکنولوژی سبب تغییرات گسترده ای در وسایل اطراف ما شده است.این تغییرات عموما به منظور ایجاد حس و راحتی بهتری و تغییر سبک زندگی به وجود می آیند. تغییرات ذکر شده در لوازم خانگی از جمله ماشین لباسشویی مشهود می باشد. یکی از بزرگترین تغییرات ایجاد شده به منظور افزایش کارایی ، قدرت و کیفیت ماشین لباسشویی ها حذف تسمه از سیستم این دستگاه ها می باشد.ما در این مقاله قصد داریم به نکات مثبت و منفی این موضوع پرداخته و مقایسه جامعی درباره این دو مدل لباسشویی داشته باشیم. بنابراین اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید پیشنهاد می کنیم پیش از خرید اقدام به مطالعه این مقاله نموده تا با اطلاعات کامل خرید خود را انجام دهید.


ماشین لباسشویی تسمه دار

شکل و شمایل طراحی و تولید ماشین لباسشویی از زمان قدیم بدین شکل بوده است که به منظور انتقال انرژی و چرخش دستگاه از تسمه داخل ماشین لباسشویی استفاده می شد.در گذشته از این روش در بسیاری از دستگاه ها به منظور انتقال انرژی استفاده می شد.تسمه به کار رفته در این دستگاه ها به شکل زنجیری بود و نیروی لارم جهت چرخش به وسیله این زنجیر انتقال می یافت.این مدل از دستگاه ها دارای سر و صدا و لرزش بیشتر ، مصرف بالای انرژی ، طول عمر کمتر و... بودند که به مرور با پیشرفت تکنولوژی جای خود را به ماشین لباسشویی های بدون تسمه دادند. در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را داشته باشید ، بیشتر مدل های جدبد برند های معتبر از طراحی بدون تسمه بدلیل کارایی بالاتر بهره مند هستند و البته این موضوع تاثیر مستقیمی در قیمت ماشین لباسشویی های جدید دارد.

خرید لباسشویی از بانه


ماشین لباسشویی بدون تسمه

این دستگاه ها به منظور انتقال انرژی از روش دیگری و بدون تسمه استفاده می نمایند و روند انتقال انرژی از موتور به دیگ متفاوت می باشد. پیشرفت ساخت موتور های جدید ماشین لباسشویی که انتقال انرژی را به وسیله چرخ دنده های مخصوصی که دارند انجام می دهند بزرگترین تغییری است که در ماشین لباسشویی های امروزی شاهد آن هستیم. با قرارگیری موتور در نزدیکترین مکان به دیگ انتقال انرژی به بیشتری سرعت و کمترین میزان اتلاف انرژی صورت خواهد گرفت که یکی از مزیت های دستگاه های بدون تسمه می باشد.


حال که با روش کار ماشین لباسشویی های تسمه دار و بدون تسمه آشنا شدید در ادامه این مقاله به مزایای ماشین لباسشویی بدون تسمه خواهیم پرداخت.


1.کاهش مصرف انرژی

یکی از الزاماتی که امروزه می بایست بدان توجه شود تغییر سبک زندگی در راستای کاهش مصرف انرژی می باش. در بیشتر ماشین لباسشویی های امروزی از موتور های بدون تسمه استفاده می شود که این موضوع تاثیر مستقیمی در کاهش مصرف برق و انرژی خواهد داشت. امروزه اگر در هنگام خرید ماشین لباسشویی به برچسب های مصرف انرژی این دستگاه ها دقت کرده باشید متوجه پایین بودن میزان مصرف برق آن ها خواهید شد.


2.ایجاد آلودگی صوتی بسیار کم

عدم تسمه سبب کاهش سر و صداهای ایجاد شده در ماشین لباسشویی می شود. یکی از مهم ترین مسائلی که در هنگام خرید لباسشویی از بانه مورد توجه افراد قرار دارد صدای کم دستگاه ها می باشد. این موضوع سبب شده است که در دستگاه های امروزی همچون ماشین لباسشویی ال جی ، بوش و... شاهد کمترین میزان صدا در آن ها باشیم.همچنین ایجاد لرزش دستگاه بدلیل عدم وجود تسمه به حداقل رسیده است.


3.افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

به دلیل کمتر شدن میزان اصطکاک به علت نبود تسمه در این ماشین لباسشویی ها طول عمر آن ها بیشتر از دستگاه های قبلی می باشد و میزان فرسودگی قطعات آن ها کمتر است.این موضوع سبب می شود مدت زمان طولانی بتوانید با خیال راحت از ماشین لباسشویی خود بدون هرگونه ایراد فنی استفاده نمایید.قیمت ماشین لباسشویی بدون تسمه بدلیل استفاده از موتور های اینورتور که احتمالا نام این موتور های را در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی بارها شنیده اید ممکن است بیشتر باشد اما عدم مشکلات فنی و نیاز به تعمیر و طول عمر بالای این دستگاه ها قطعا این هزینه را جبران خواهد نمود.پیشنهاد می کنیم مقاله نکاتی جهت بالا بردن طول عمر ماشین لباسشویی را مطالعه نمایید.


4.دسترسی به حالات مختلف شست و شو

بدلیل کنترل بیشتری که می توان بر روی موتور های بدون تسمه داشت ، حالت های مختلفی از شست و شو را می توانید در دستگاه های جدید استفاده نمایید. این بدین معناست که روش شست و شو ، سرعت دستگاه و حالت های مختلف شست و شو البسه در ماشین لباسشویی بدون تسمه در دسترس است که در ماشین لباسشویی های تسمه دار دارای محدودیت بود. همچنین میزان دقت چرخش دستگاه در دو جهت در ماشین لباسشویی بدون تسمه سبب بالاتر رفتن کیفیت شست و شوی البسه می شود.بنابراین کیفیت شست و شو در این مدل ماشین لباسشویی ها به مراتب بالاتر از مدل های قدیمی می باشد.


5.وزن کمتر ماشین لباسشویی

به دلیل کاهش قطعات مورد استفاده در ماشین لباسشویی های بودن تسمه نسبت به مدل های تسمه دار ، وزن نهایی این دستگاه ها به مراتب کمتر می باشد.

خرید ماشین لباسشویی از بانه


6.سرعت بالاتر موتور

استفاده از چرخ دنده های تعبیه شده در موتور های بدون تسمه سبب افزایش دور موتور این دستگاه ها می شود که این موضوع در شست و شو و خشک کردن لباس ها تاثیر مثبتی دارد.


مزایایی که گفته شد مهم ترین دلایل برتری ماشین لباسشویی های بدون تسمه نسبت به مدل های تسمه دار بود.بنابراین هنگام خرید ماشین لباسشویی از بانه حتما به این موضوع می بایست دقت کرد. اما این دستگاه ها بدون عیب نیستند و مهم ترین معایب آن ها عبارتند از:

1.قیمت بالای ماشین لباسشویی بدون تسمه

همانطور که گفته شد به دلیل استفاده از موتور هایی با تکنولوژی روز و استفاده از فناوری های جدید در این دستگاه ها شاهد قیمت به مراتب بالاتری هستیم.همچنین وجود سنسورهای مختلفی که همراه با این موتور در دستگاه های جدید  سبب افزایش قیمت ماشین لباسشویی بدون تسمه می شود.


2.تعمیر پر هزینه

در صورت عدم استفاده صحیح از اسن مدل ماشین لباسشویی ها و نیاز به تعمیر آن ها به دلیل پیچیدگی ساخت آن ها هزینه تعمیر بالاتر از مدل های نسل پیش است که می توان با رعایت برخی نکات و نگهداری و استفاده صحیح از دستگاه مانع از ایجاد مشکل در آن ها شد.


3.تحمل وزن کم البسه

شاید در ماشین لباسشویی های قدیمی این موضوع کمتر مورد اهمیت قرار می گرفت و ما می توانستیم بدون توجه به حجم دستگاه تعداد بیشتری از البسه را در درون ماشین لباسشویی قرار دهیم. اما موتورهای جدید تعبیه شده در این دستگاه ها به دلیل کمتر شدن واسطه میان دیگ و موتور تحمل کمتر وزن را داشته و حتما می بایست به میزان تعریف شده از حجم دستگاه استفاده کرد تا فشار زیادی به موتور وارد نشود.


در پایان می توان گفت وجود موتور های بدون تسمه سبب تحول بزرگی در ماشین لباسشویی های امروزی شده است و این تکنولوژی کیفیت شست و شو البسه را به مراتب بالاتر برده است. کاهش صدا و لرزش ، مصرف پایین انرژی و... همگی از دلایل برتری این دستگاه ها بوده و این دلایل می توان مهم ترین مسئله برای خرید ماشین لباسشویی بدون تسمه باشد. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را داشته باشید می توانید جدیدترین محصولات برند های روز دنیا را با تضمین اصالت کالا و همچنین قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی هدی کالا خریداری نمایید.


استفاده صحیح از جاپودری ماشین لباسشویی به چه شکل است؟
استفاده صحیح از جاپودری ماشین لباسشویی به چه شکل است؟

اگر بخواهیم درباره اهمیت جاپودری ماشین لباسشویی صحبت کنیم ، به جرات می توان گفت این بخش از لباسشویی جز اساسی ترین بخش های دستگاه است که بر اساس مدل دستگاه دارای انواع مختلفی می باشد. استفاده صحیح از این بخش از لباسشویی امر مهمی در سلامت دستگاه و همچنین شست و شوی درست البسه محسوب می شود. بنابراین اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید ، پیش از خرید می بایست درباره انواع مدل های آن و همچنین نحوه استفاده از آن اطلاعات کامل و جامعی داشته باشیم.

معرفی بهترین تلویزیون های 43 اینچ سال 2021
معرفی بهترین تلویزیون های 43 اینچ سال 2021

یکی از سایز های پرطرفدار برای خرید تلویزیون ، سایز 43 اینچ آن می باشد.ابعاد این تلویزیون ها معمولا به گونه ای است که برای فضاهای متوسط کارآمد و مناسب خواهد بود.علاوه بر این قیمت تلویزیون 43 اینچ کمتر از سایر مدل های بزرگتر بوده و این موضوع دلیل دیگری برای پرطرفدار بودن آن است.اگر قصد خرید تلویزیون از بانه را داشته باشید ، ما در این مقاله به بهترین مدل های تلویزیون 43 اینچ سال 2021 و 2022 خواهیم پرداخت.

تلویزیون یونیوا معرفی امکانات و بررسی کیفیت
تلویزیون یونیوا معرفی امکانات و بررسی کیفیت

کمتر کسی با برند یونیوا آشنا بوده و یا اسمی از این برند به گوشش رسیده است. ما در این مقاله می خواهیم شما را با تلویزیون یونیوا آشنا سازیم تا چنانچه قصد خرید تلویزیون از بانه را دارید بتوانید با مدل های

بررسی بهترین مارک های یخچال فریزر
بررسی بهترین مارک های یخچال فریزر

یخچال فریزر خوب باید ویژگی هایی داشته باشد که علاوه بر کیفیت مناسب نگه داری مواد غذایی، قیمت مناسب و مصرف انرژی کمی داشته باشد. برای خرید یخچال فریزر