اگر بخواهیم درباره اهمیت جاپودری ماشین لباسشویی صحبت کنیم ، به جرات می توان گفت این بخش از لباسشویی جز اساسی ترین بخش های دستگاه است که بر اساس مدل دستگاه دارای انواع مختلفی می باشد. استفاده صحیح از این بخش از لباسشویی امر مهمی در سلامت دستگاه و همچنین شست و شوی درست البسه محسوب می شود. بنابراین اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید ، پیش از خرید می بایست درباره انواع مدل های آن و همچنین نحوه استفاده از آن اطلاعات کامل و جامعی داشته باشیم.در این مقاله به بررسی جا پودری ماشین لباسشویی ها خواهیم پرداخت و انواع مدل های آن را معرفی می نماییم.


وظیفه جاپودری ماشین لباسشویی

برای شست و شوی البسه در ماشین لباسشویی نیاز به مواد شست و شو می باشد. این مواد امروزه چه به صورت جامد و پودر و یا به صورت مایع در اختیار افراد قرار داشته و بر اساس نوع لباس و میزان آلودگی آن ها می توان از آن استفاده کرد. این کار با ریختن مواد شست و شو در بخش جا پودری دستگاه میسر می شود.پس از ریختن مواد شوینده در محفظه مخصوصی که برای انجام این کار در جا پودری تعیین شده است ، دستگاه با فشار آب مواد شوینده را به داخل درام هدایت کرده تا فرآیند شست و شو آغاز شود.


این بخش از دستگاه در هنگام خرید ماشین لباسشویی همچون موتور ، تسمه دار یا لباسشویی بدون تسمه ، محفظه دستگاه و سایر مشخصات می بایست مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته تا با توجه به امکاناتی که لباسشویی دارا می باشد ، بتوان اقدام به خرید لباسشویی از بانه نمود.قسمت های مختلف تعبیه شده در جا پودری در اصل سبب می شود که فرد بتواند از مواد شوینده مختلفی جهت شست و شوی البسه خود استفاده نماید.

خرید ماشین لباسشویی از بانه


اجزا و قسمت های جاپودری ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شده بر اساس نوع و مدل لباسشویی که قصد خرید داشته باشید ، شاهد مدل های مختلفی از جاپودری با اجزای مختلف هستیم.در بعضی از دستگاه ها این بخش شامل 3 قسمت و در مدل های دیگر دارای 4 قسمت است که در ادامه به بررسی هر یک از قسمت ها خواهیم پرداخت.


1.فضایی جهت ریختن پودر و یا مایع پیش شست و شو که در دستگاه ها این فرآیند یعنی انجام شست و شوی مقدماتی البسه با علامت I مشخص می باشد.عموما میزان مواد شوینده مورد نیاز برای شست و شوی مقدماتی لباس ها ½ مواد مورد نیاز برای شست و شوی اصلی می باشد.

2.فرآیند شست و شوی اصلی ماشین لباسشویی توسط ریختن پودر یا مایع شست و شو در این قسمت قابل انجام است که با علامت II مشخص می شود.این محفظه معمولا پر کاربرد ترین قسمت برای ریختن مواد شوینده در جاپودری محسوب می شود.

3.مواد نرم کننده لباس ها به منظور لطافت بیشتر آن ها دارای بخش جدایی در قسمت جاپودری است که دارای علامت * بوده و عموما به صورت مایع می باشند.

4.در بعضی از دستگاه ها شاهد بخش ویژه ای برای ریختن مواد رنگی هستیم که این بخش در جاپودری این دستگاه ها به صورت جداگانه قرار گرفته است.


از جاپودری لباسشویی چگونه استفاده کنیم؟

در هریک از ماشین لباسشویی های جدید و قدیم محفظه جاپودری ممکن است کمی متفاوت باشد. این تفاوت در کارکرد و عملکرد این بخش تاثیر چندانی ندارد و تنها ممکن است از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت باشند.


در هنگام خرید ماشین لباسشویی از بانه می بایست به این قسمت توجه ویژه ای شود تا مواد شوینده ای که می توان برای دستگاه مورد نظر از آن استفاده نمود بررسی گردد.برای شست و شوی لباس ها نیاز به ریخت پودر یا مایع شست و شو لباس در محفظه اصلی جاپوری می باشد.البته میزان مواد شست و شو بر اساس کثیفی و حجم لباس ها باید مشخص شده باشد تا آسیبی به دستگاه و لباس ها وارد نشود. در دیواره این محفظه میزان حداقل و حداکثر ریختن مواد شوینده درج شده است و می بایست به آن دقت کرد.


در قسمت اصلی مواد شوینده جاپودری می توان از سایر مواد شوینده اعم از نرم کننده ، پاک کننده لک ، سفید کننده لباس و... استفاده کرد.اما قسمت جداگانه ای برای استفاده از مواد نرم کننده در جاپودری در نظر گرفته شده است که می توان به صورت جداگانه از آن استفاده کرد.نکته مهم:در هنگام ریختن مواد شوینده به داخل محفظه ها حتما به این نکته توجه کنید که مواد مورد نظر مناسب ماشین لباسشویی باشند. همچنین میزان استفاده از مواد شوینده باید بر اساس خطوط مندرج شده باشد تا دستگاه و البسه دچار آسیب نشوند.


نگهداری صحیح از جاپودری ماشین لباسشویی

در کنار برخی از نکات که گفته شد همچون میزان به اندازه استفاده از مواد شوینده ، رعایت برخی دیگر از موارد می تواند سبب افزایش طول عمر و راندمان بیشتر دستگاه شود. نکته اولی که باید به آن توجه کرد اسن است که در برخی از دستگاه ها به دلیل عدم شیب بندی مناسب و یا پاشش کم آب به داخل جاپودری ، شاهد به جا ماندن پودر و یا مایع شست و شو و عدم خالی شدن کامل آن از محفظه هستیم.برای جلوگیری از بروز این اتفاق می توان در هنگام پاشش آب بر روی محفظه مواد شوینده چند بار درب جاپودری را باز و بسته نماییم تا مواد به طور کامل از محفظه خارج شوند.

خرید ماشین لباسشویی


دلایل باقی ماندن ماده شوینده در جاپودری

• دمای کم آب

• عدم ایجاد شیب مناسب دستگاه

• استفاده از مواد شوینده نا مرغوب

• مصرف بیش از اندازه مواد شوینده

• بالا بودن میزان سختی آب و عدم حل شدن مواد در آن

• تمیز نکردن محفظه جاپودری


همچنین پس از خرید ماشین لباسشویی و استفاده از آن ، محل جاپودری را در صورت باقی ماندن مواد شوینده در داخل آن با اتمام کار دستگاه تمیز نمایید تا باقی مانده مواد شوینده به بدنه جاپودری نچسبد.نکته بعدی حفاظت از البسه می باشد. بر اساس نوع پارچه لباس یا سایر وسایلی که قصد شست و شو آن ها را دارید از میزان و نوع شوینده مناسب استفاده نمایید تا آسیبی به آن ها در حین شست و شو وارد نشود.


یکی از سوالات همیشگی افراد درباره انواع مواد شوینده ماشین لباسشویی ، استفاده از پودر یا مایع لباسشویی می باشد.اما به واقع کدام یک از این ها بهتر است؟مایع شست و شو قدرت پاکیزگی کمتری نسبت به پودر ماشین لباسشویی دارد. بنابراین چنانچه لباس های شما بیش از حد کثیف است ، استفاده از پودر ماشین لباسشویی نتیجه بهتری دارد. البته  باید به این نکته توجه کرد که برای جلوگیری از ایجاد آسیب به لباس های آسیب پذیر تر بایستس از مایع لباسشویی استفاده کرد. با توجه به این نکات می توان گفت هر فردی بسته به نوع لباس و میزان کثیفی آن می تواند از پدر و یا مایع ماشین لباسشویی استفاده کند.


با چند نکته آسان می توان پس از خرید ماشین لباسشویی تا سال ها بدون مشکل از آن استفاده نمود. اهمیت نگهداری از ماشین لباسشویی امر بسیار مهمی در کاهش مصرف انرژی و عدم خراب شدن زود هنگام آن تلقی می شود. بنابراین اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه حتی با برند های بسیار معروف هم داشته باشید ، در صورت عدم مراقبت های صحیح از آن شاهد ایجاد مشکلات زیادی خواهیم بود.


معرفی انواع مدل های ماشین ظرفشویی
معرفی انواع مدل های ماشین ظرفشویی

یکی از لازم ترین و پر کاربردترین وسایل خانه در زندگی امروزه ماشین ظرفشویی می باشد. خرید ماشین ظرفشویی مزایای بسیار زیادی دارد که مهم ترین آن کاهش اتلاف زمان و مصرف آب می باشد.با در نظر گرفتن مشغله های زیاد زندگی امروزی ، شستن ظروف یکی از مسائل وقت گیری است که ماشین ظرفشویی می تواند علاوه بر تمیز کردن بهتر ، خیال ما را از این کار آزار دهنده راحت نماید.اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را داشته باشید

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال فریزر یکی از مهمترین و شاید هم گرانترین لوازم خانگی است که در هیچ صورتی نمی توان از خرید آن صرف نظر کرد. با توجه به استقبال مردم از انواع یخچال فریزرها شرکت های مختلفی اقدام به تولید مدل های متفاوت و جدید تر کرده اند، به طوری که

بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی
بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی

با پیشرفت تکنولوژی و پیدا کردن راه حل های مختلف جهت سهولت در انجام کارهای روزمره ، امروزه شاهد فناوری های مختلفی در لوازم خانگی هستیم.برنامه های شست و شوی مختلف البسه در ماشین لباسشویی ها یکی از آن دسته فناوری های مورد نیاز برای افراد می باشد که می توان با استفاده از آن ها شاهد افزایش کیفیت شست و شو بر اساس نوع لباس و نحوه شست و شو آن ها باشیم.اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید ، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی

دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی
دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی

اگر پس از خرید ماشین لباسشویی از بانه دچار مشکل در باز نشدن درب آن طی گذشت مدت زمانی پس از استفاده از دستگاه شده اید ، می بایست به دنبال دلایل آن و رفع مشکل پیش آمده بگردید. در این مقاله به بررسی علل مختلف این معضل و راه های برطرف نمودن آن خواهیم پرداخت.نکته مهم درباره بروز این اتفاق این است که در صورتی که اقدام به خرید لباسشویی از بانه بدون تضمین اصالت کالا و یا خرید برند های نا معتبر نموده باشید