خرید لوازم خانگی از بانه

نگهداری اصولی از ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین نکات در افزایش طول عمر دستگاه می باشد. امروزه با توجه به افزایش قیمت لوازم خانگی ، استفاده صحیح و نگهداری اصولی از آن ها جز نکات مهمی محسوب می شود که می بایست به آن دقت نمود. اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید می بایست جهت افزایش طول عمر وسیله خود و یا عدم ایجاد مشکل در آن دستورالعمل هایی را رعایت نمایید. جرم گیری ماشین لباسشویی یکی از نکات مهم پس از خرید ماشین لباسشویی و با گذشت زمان محسوب می شود. در این مقاله به بررسی نحوه انجام این کار و دلایل آن خواهیم پرداخت.


یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد ماشین لباسشویی ایجاد رسوبات و انباشت آن در مخزن دستگاه می باشد که در صورت عدم از بین بردن آن شاهد مسدود کردن بخش های مختلف دستگاه و در نتیجه ایجاد آسیب جدی به ماشین لباسشویی می شود. روش های مختلفی برای از بین بردن رسوبات ایجاد شده در ماشین لباسشویی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها اقدام به از بین بردن بوی بد لباسشویی و سایر مشکلات آن نمود.


چه زمانی اقدام به جرم گیری نماییم؟

شاید مدت زمان زیادی پس از خرید ماشین لباسشویی نیاز به انجام جرم گیری باشد. اما هنگامی که شما متوجه عدم شست و شوی مناسب البسه و یا احساس بوی بد پس از شست و شوی لباس های خود شدید ، می بایست اقدام به جرم گیری دستگاه نمایید.عدم انجام این کار احتمال ایجاد آلرژی در افراد حساس پس از استفاده از البسه را افزایش می دهد و ممکن ایت افراد را با بیماری هایی نظیر قارچ پوستی مواجه سازد.این موضوع در افرادی که پئست حساسی دارند همچون کودکان بیشتر خطر ساز می باشد.ایجاد بوی بد در محیط درام به سبب وجود باکتری هایی است که به دلیل انباشت جرم در مخزن دستگاه ایجاد شده است.

نگهداری از ماشین لباسشویی


مراحل شست و شوی ماشین لباسشویی عبارتند از:

1.مرحله اول شست و شوی بدنه خارجی

پیش از پاکسازی و جرم زدایی مخزن دستگاه می بایست اقدام به شست و شوی بدنه خارجی آن نمایید. در مرحله اول ماشین لباسشویی را از برق خارج کرده و با استفاده از اسفنج نرم و سفید کننده (محلول در آب با مقدار معین) اقدام به تمیز کردن بدنه خارجی دستگاه نمایید. توجه داشته باشید انجام این کار را با استفاده از دستکش انجام دهید تا مشکلی برای پوست شما ایجاد نشود.پس از انجام این کار با استفاده از یک دستمال نرم بدنه را به طور کامل خشک نمایید.


2.مرحله دوم از بین بردن رسوبات داخل درام

یکی از دلایل اصلی ایجاد جرم در محیط داخلی لباسشویی آلودگی های البسه می باشد که با گذشت زمان و پس از خرید ماشین لباسشویی و استفاده مکرر حاصل می شود.این آلودگی ها به مرور منجر به افزایش حجم باکتری و قارچ ها شده و علاوه بر عدم شست و شوی مناسب البسه ، سبب ایجاد بوی بد در دستگاه می شود.با استفاده از مواد شست و شو مناسب و مواد از بین برنده جرم و رسوب می توان اقدام به پاکسازی آن ها نمود.2 نوع روش برای تمیز کردن محیط داخلی درام عبارتند از:

✔ قرص ماشین لباسشویی (مخصوص جرم گیری درام)

✔ ترکیب سرکه و جوش شیرین


استفاده از قرص جرم گیر برای شست و شوی ماشین لباسشویی

یکی از بهترین روش ها برای جرم گیری درام ماشین لباسشویی استفاده از قرص های مخصوص رسوب زدا ماشین می باشد.این قرص ها به سبب ویژگی که دارند قادر به از بین بردن سختی آب هستند. بنابراین می توان از آن ها برای شهر هایی که سختی آب آن ها زیاد است استفاده نمود.برای استفاده از این قرص ها می توان آن را در درام لباسشویی قرار داد و دستگاه را با آب گرم روشن نمود تا بتوان به وسیله آن کلیه جرم های داخلی را از بین برد.


با توجه به این که قرص های جرم گیر توانایی تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی را دارند ، می توانند تا میزان زیادی سبب کاهش مصرف برق دستگاه شوند. علاوه بر این قدرت شست و شو را افزایش داده و به طبع طول عمر ماشین لباسشویی افزایش می یابد.


استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین برای جرم گیری

استفاده از دو ماده سرکه و جوش شیرین به عنوان از بین بردن جرم و رسوب های موجود در ماشین لباسشویی یکی دیگر از بهترین روش ها برای انجام این کار می باشد.شما می توانید با استفاده از ترکیب این دو ماده با یکدیگر به میزان مشخص  (ترکیب یک پیمانه آب ، دو پیمانه سرکه و یک پیمانه جوش شیرین) و ریختن آن در درام دستگاه و روشن کردن ماشین لباسشویی با آب داغ ، شاهد از بین رفتن کلیه رسوبات و جرم های دستگاه باشید.نکته مهم پس از اتمام کار ماشین لباسشویی شست و شوی محیط داخلی درام با استفاده از یک اسفنج می باشد.انجام این کار هر 3 ماه یکبار پس از خرید ماشین لباسشویی از بانه توصیه می شود.

خرید ماشین لباسشویی از بانه


3.شست و شوی لاستیک درب ماشین لباسشویی

ایجاد جرم و باقی ماندن آلودگی در لاستیک درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات رایج این دستگاه ها می باشد که می بایست جهت از بین بردن باکتری ها و رفع بوی ناخوشایند هر چند ماه یکبار با استفاده از یک اسفنج اقدام به تمیز کردن و خشک کردن آن نمود.ایجاد جرم در صورت عدم تمیز کردن به موقع لاستیک سبب مستهلک شدن دستگاه می شود. در صورتی که لاستیک درب ماشین لباسشویی دچار جرم گرفتگی و رسوب شده است می توان آن را با مواد شوینده تمیز نمود.توجه نمایید جنس پلاستیکی این لاستیک در برابر مواد شوینده قوی حساس است و می بایست با مواد شوینده ملایم تر آن را تمیز کرد.


پس از هر بار روشن کردن دستگاه به نکات زیر توجه نمایید.

✔ باز گذاشتن درب دستگاه پس از استفاده به منظور خروج رطوبت و بخار ایجاد شده به دلیل دمای بالا جهت جلوگیری از رشد باکتری

✔ خشک کردن محیط داخلی درام در صورت باقی ماندن آب و رطوبت در آن پس از استفاده

✔ تمیز کردن جا پودری ماشین لباسشویی در صورت باقی ماندن مواد شوینده در آن پس از پایان شست و شو و خاموش شدن دستگاه


مراقبت های پس از خرید لباسشویی یکی از مهم ترین نکات در افزایش طول عمر و بازدهی و شست و شوی بهتر دستگاه تلقی می شود که می بایست به آن دقت بیشتری نمود. این موضوع برای تمامی دستگاه ها چه ماشین لباسشویی هوشمند و چه مدل های قدیمی اهمیت دارد. بنابراین پس از خرید ماشین لباسشویی از بانه ، رعایت نکات گفته شده الزامی می باشد.


بررسی و مقایسه لباسشویی های ال جی
بررسی و مقایسه لباسشویی های ال جی

در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از بهترین مدل های ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم. بنابراین اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید می توانید جهت انتخاب ایده آل خود این مقاله را تا انتها دنبال نمایید

معرفی برترین تلویزیون های 49 اینچی
معرفی برترین تلویزیون های 49 اینچی

یکی از سایز های منتخب عموم مردم به منظور خرید تلویزیون از بانه ، سایز 49 اینچی آن می باشد. چنانچه قصد خرید تلویزیون با این سایز را دارید پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به شما بهترین مدل های تلویزیون با این سایز را معرفی نماییم. لازم به ذکر است

جدیدترین مدل های تلویزیون هوشمند سامسونگ
جدیدترین مدل های تلویزیون هوشمند سامسونگ

اگر علاقمند به خرید تلویزیون سامسونگ هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نموده تا با جدیدترین تلویزیون های هوشمند سامسونگ بیشتر آشنا شوید و

بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی
بررسی بهترین برنامه های شست و شو ماشین لباسشویی

با پیشرفت تکنولوژی و پیدا کردن راه حل های مختلف جهت سهولت در انجام کارهای روزمره ، امروزه شاهد فناوری های مختلفی در لوازم خانگی هستیم.برنامه های شست و شوی مختلف البسه در ماشین لباسشویی ها یکی از آن دسته فناوری های مورد نیاز برای افراد می باشد که می توان با استفاده از آن ها شاهد افزایش کیفیت شست و شو بر اساس نوع لباس و نحوه شست و شو آن ها باشیم.اگر قصد خرید ماشین لباسشویی از بانه را دارید ، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی